Kas teadsid, et iga aasta oktoobris tähistatakse Erasmuse päevi? Seekord on see 9.-14. oktoober ning selle raames toimuvad üritused üle maailma, mis tutvustavad Erasmus programmi erinevaid võimalusi. Hispaania Majas usume samuti, et läbi rahvusvahelise koostöö ning haridusvõimaluste on võimalik nii palju üksteiselt õppida. Loe lähemalt allpool millised on meie kogemused ja tegevused Erasmus programmi raames! 

  • • Erasmus+ projekti “Hispaania Maja töötajate pedagoogilise ja juhtimisalase pädevuse tõstmine 2” raames ja toetusel osalesid 2022-2023 viis Hispaania Maja õpetajat ja kolm administratiivtöötajat koolitustel Itaalias. Loe lähemalt meie blogist, mida nad koolituse käigus õppisid ja kogesid. Täpsemat infot antud projekti kohta leiab siin!
  • • Märtsis 2023 liitus Hispaania Maja meeskonnaga neljaks kuuks Erasmus+ praktikat tegev Manuel Campos Lago Pompeo Fabra ülikoolist Barcelonast. Tema peamiseks ülesanneteks oli täiendada Hispaania Maja blogi postitustega, mis tutvustavad lähemalt erinevaid Hispaania linnu, kultuuri, ajalugu, gastronoomiat ning kuidas sinna kõige paremini reisida. Samuti viis ta läbi reisiõhtu Põhja-Hispaaniast ning üritusi kooliõpilastele, kes tulid Hispaania Majja õppekäigule. Koos arendusjuhi Merilin Taliga käisid nad tutvustamas hispaania keelt ja kultuuri ka väljaspool Tallinna Aegviidu kooli õpilastele. Tema kohta saab lähemalt lugeda (hispaania keeles) siin!
  • • Aprillis 2022 liitus Hispaania Maja meeskonnaga kolmeks kuuks Erasmus+ praktikat tegev Pablo Sardi Wangüemert La Rioja rahvusvahelisest ülikoolist. Pablo viis läbi üritusi hispaania keelt õppivatele  koolinoortele, mis tutvustasid lähemalt erinevaid Hispaania linnu, kultuuri, ajalugu ja gastronoomiat. Sellised õppekäigud olid õpilastele motiveerivad ja põnevad, kuna andsid võimaluse panna oma oskused proovile hispaania keelt emakeelena kõneleva õpetajaga ning kuulda teadmisi, mis igapäeva õppetöös ei kuuleks. Samuti andis Pablo lühikesi vestlusampse Hispaania Maja õpilastele, et anda võimalusi veelgi rohkem keelepraktikat saada ning vähendada hirmu rääkimise ees. Olulise osana praktikast sai Pablo võimaluse vaadelda Hispaania Majas toimuvaid tunde, mis andis talle ka hiljem kindlust alustada peale praktika lõppu õpetajana tööd üldhariduskoolis Tallinnas. Tema kohta saab lähemalt lugeda (hispaania keeles) siin!
  • • Oktoobris 2021 alustas Hispaania Majas kolme kuud kestvat Erasmus+ praktikat Julio Rios Cosgaya La Rioja rahvusvahelisest ülikoolist. Julio vaatles esialgu tunde ning viis läbi 1-1 vestlusampse õpilastega, kes soovisid praktiseerida rääkimist. Vestlusampsude puhul said õpilased ise valida, mis teemadel nad tahaksid vestelda ning õpetaja valmistas vestluse ette vastavalt õpilase tasemele. Kuna Juliol oli olemas ka varasem õpetamiskogemus ning just lõpetamas magistrikraadi hispaania keele õpetamises muukeelsetele, siis sai ta peagi ka esimesed grupid õpetamiseks. Tagasiside tema kohta oli väga positiivne ning peale praktika lõppu asus Julio tööle täiskohaga õpetajana Hispaania Majas. Tema kohta saab lähemalt lugeda siin!
  • • Veebruaris 2019 liitus Hispaania Maja meeskonnaga kolmeks kuuks Ester Presas Calvo Poblenou Instituudist Barcelonast, et teha oma Erasmus+ praktikat. Kuna tema õpinguid olid seotud administratiiv- ja finantsjuhtimisega, siis oli tema praktikaülesanded seotud süsteemide loomisega ning meie e-poe täiendamisega Magento 2 platvormil. Samuti oli ta abiks meie poes ning ürituste korraldamisel. Tema kohta saab lähemalt lugeda (hispaania keeles) siin
  • • Märtsis 2018 liitus Hispaania Maja meeskonnaga kolmeks kuuks Pablo Manuel Granada Puche IES La Senia kutsekoolist Valenciast. See oli tema esimene praktika-, töö- ja välismaal reisimisekogemus, seega meil oli väga hea meel, et saime pakkuda talle võimalust oma õpingutes omandatud teadmised kohe kasutusse panna rahvusvahelises keskkonnas. Saabudes oli ta inglise keel tasemel A2 ning Erasmus + praktika perioodil sai ta igapäevaselt seda kasutada ning parandada. Samuti oli ta abiks jooksvate ülesannete ning õpilaste vastuvõtmisega. 
  • • Aastal 2016-2017 toimus Erasmus+ toetusel projekt "Hispaania Maja töötajate pedagoogilise ja juhtimisalase pädevuse tõstmine", mille raames täiendasid samuti meie õpetajad oma oskusi ning vahetasid kogemusi kolleegidega üle Euroopa. Selle kohta saad lugeda täpsemalt siin.

Mis on Erasmus+?

Erasmus+ on Euroopa Liidu programm, mis rahastab haridus-, koolitus- ja noortevaldkonna projekte. Programmi eesmärk on toetada rahvusvahelist õppimist, arendada riikidevahelist koostööd ning ühendada erinevaid kultuure. 2021 – 2027 programmiperioodil pööratakse palju tähelepanu sotsiaalsele kaasatusele, rohe- ja digipöördele ning noorte osalemisele demokraatias.

Loe lähemalt Erasmus+ võimaluste kohta siin!